מוקדי שנת השירות שלנו

שנת השירות ברקמה שמה דגש חזק על הקהילה המקומית וצרכיה. לכן כל מוקד שונה מעט, ומתאם לצרכים המקומיים ולאופי הקהילה.

שנת השירות ביקנעם החלה לפעול בשנת 2011. פעילותם בעיר מגוונת, ודרכה הם נפגשים עם מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות הכולל ילדים, נוער, משפחות, עולים (חדשים וותיקים), קשישים וצרכים מיוחדים.

מסגרות הבוקר מתקיימות במסגרות החינוך הפורמליות - גני יער, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים. בשעות אחר הצהרים פועלים השינשינים במועדוניות רווחה (נערים וילדים), מועדונים שכונתיים, פרויקטים קהילתיים מגוונים, מחלקת הנוער העירונית ועוד.

שנת השירות בשדרות החלה לפעול בשנת 2020. הקומונה הינה קומונה מעורבת (דתיים וחילוניים). משימות השינשינים בעיר נותנות מענה לצרכים מקומיים, ומתקיימות בשיתוף עם עמותת גוונים.

מסגרות הבוקר מתקיימות במסגרות החינוך הפורמליות - בתי ספר יסודיים ופרויקט עירוני בחטיבת הביניים. בשעות אחר הצהריים פועלים השינשינים במסגרות לאוכלוסיה עם מוגבלויות, ובשיתוף פעולה עם מחלקת הנוער בעיר.

שנת השירות בבית שמש החלה לפעול בשנת 2021. פעילותם בעיר מגוונת, ודרכה הם נפגשים עם מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות הכולל ילדים, נוער, משפחות, עולים (חדשים וותיקים) וקשישים בדגש על פעילות קהילתית ממוקדת שכונה.
 
מסגרות הבוקר מתקיימות במסגרות החינוך הפורמליות - בתי ספר יסודים ובתיכון. בשעות אחר הצהריים פועלים השינשינים במועדוני ילדים ונוער, פרוויקטים קהילתיים בשיתוף עמותת קהילה, ובשיתוף פעולה עם מחלקת הנוער.

שנת השירות בקריית אונו החלה לפעול בשנת 2020.

במוקד זה השינשינים פועלים בתוך בית נועם - מרכז יום המשרת אנשים בוגרים עם מוגבלויות שכליות ופיזיות קשות. בית נועם הינו חלק ממערך מגוון של פרויקטים לסיוע בשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות שמפעילה עמותת אלין. השינשינים פועלים בתוך בית נועם ומהווים חלק ממערך מתנדבים רחב המורכב ממספר גופי שנת שירות ושירות לאומי.

תמונת אווירה
Tivonet